Liší se tím, že mají tepelně izolovanou  podlahu a střechu a  jsou bez nátěrů.  Střecha  je  odklápěcí,  vnější hrany boudy a vchod bez oplechování. Zateplení stěn by si případně každý mohl dodělat sám.

     Bouda má  boční stěny jen z palubek, bez  polystyrenové výplně a vnitřních bočních stěn.  Střecha může být rovná,  tvořena zvenčí  OSB deskou (na obrázku níže),   nebo šikmá-sedlová  (při pohledu z boku klínovitá nebo pak  symetrická-s hranou vedoucí uprostřed).  Šikmá je pokryta  jen obyčejným asfaltovým lepenkovým pásem. 

    Stejně jako u zateplených bud je prostor uvnitř rozdělen  vyjímatelnou  a posunovatelnou, ale nezateplenou,  přepážkou předsíňky s oplechovanou svislou hranou průchodu.     Vchod do boudy může být  s rovnou horní hranou nebo na přání, za příplatek  150,-Kč,  s obloukem.  Nožičky standartně – 5cm vysoké.  Rozměry doporučujeme  nebo jsou volitelné jako u zateplených bud.

 

Cena boudy částečně zateplené:   v zákl. rozměru vnitřku 135 x 70 x 65cm   (příklad vel. pro plemeno  NO,  Zlatý  retriever apod.)  a rovnou střechou  je   4700,-Kč ,  se šikmou střechou pak  5100,-Kč  

-(každých 10cm jejího rozměru plus nebo mínus je pak rozdíl   300,-Kč)