Boudičky pro kočky jsou většinou zmenšeninou bud psích, včetně tepelné izolace, předsíňky (bez oplechování svislé hrany průchodu)  a otevírací střechy.   Střecha boudičky, která bude na volném prostranství a tedy „na dešti“, musí mít střechu šikmou nebo když rovnou-tu ale celkově oplechovanou!  Předsíňka může nebo nemusí být-přepážku lze vyjmout nebo posunout.  Vnitřní rozměry vč. předsíňky jsou ve většině případů /DxŠxV/ 60 x 40 x 30 cm,  z toho plocha ložnice je 40 x 40cm  (pro jednu kočku).  Samozřejmě je lze klidně zvětšit, pokud máte třeba dvě kočky a spaly by v boudě spolu (u dvou navrhujeme plochu ložnice min. 50 x 50cm).

Při těchto rozměrech vychází cena  zateplené  základní boudičky s rovnou střechou (nátěry, předsíňka,  otevírání střechy)   na   2700,-Kč.  Na přání u rovné i šikmé střechy v ceně jako krytina obyčejná černá lepenka „térpapír“.  U příkladů-fotografií vyrobených bud  (zde níže, při najetí kurzorem na foto) se zobrazí označení boudy a její cena.  Například výklopná průhledná plastová dvířka do vchodu zdraží boudičku o  500,-Kč.  Výklopná plastová dvířka se ale musí na léto odšroubovat,  aby se boudička zbytečně nezahřívala a v zimě je třeba občas nechat boudičku vyvětrat od vlhkosti, protože dvířka hodně boudičku utěsňují.  Boudička bez nátěru je levnější o  300,-Kč.

     Níže vyobrazený příklad rozebíratelné klece na odchov koťat (když nechcete, aby koťátka v určitých chvílích volně pobíhala po bytě)  s rozměry /DxŠxV/ 1,5 x 0,8 x 0,8 m,  otvorem pro volný vstup a odchod kočky-maminky  nahoře ve stropě  a s dvířky vpředu,  vychází  cenově na  3800,-Kč  (bez podlahy),   4400,-Kč  (s podlahou).

 

     Jak u boudiček tak klecí samozřejmě můžete navrhnout svůj tvar a další parametry.