(pro zvětšení klikněte)   

 

    Jsou  standardně dvouplášťové, vnější stěna z palubek, vnitřní z dřevoštěpkových OSB/III desek (se zvýšenou voděvzdorností). Palubky na vnější stěně jsou orientovány svisle kvůli stékání vody při dešti nebo proto, že si ji některý pejsek i „označkuje“  (na přání, bez příplatku, je možné palubky orientovat vodorovně).  Tepelnou izolaci tvoří ze všech stran boudy polystyren tloušťky 3cm. Ve standartu je rovná horní hrana vstupního otvoru.  Samozřejmostí u všech bud jsou 5cm vysoké nožičky.

      Uvnitř jsou boudy rozděleny na ložnici a předsíňku, od sebe oddělené vyjímatelnou a posunovatelnou  rovněž zateplenou přepážkou. Ta má vždy oplechovanou svislou  hranu průchodu kvůli otěru a okusu. 

   Střecha je odklápěcí a pokud je šikmá, je použita v základní ceně jako krytina  obyčejný asfaltový lepenkový pás černé barvy (obyčejný „térpapír“).  Za příplatek lze použít krytinu z nevykrojovaného pásového asfaltového šindele BITUELAST, s posypem červené nebo šedé barvy, nebo šindele vykrojovaného (různých tvarů a barev, např. bobrovka, delta apod.), který je běžně k vidění na střechách domů. 

     Zevně je bouda dvakrát natřena vodou ředitelnou lazurou, uvnitř pak jednou. Odstín dle vzorníku.  Lazura je výslovně podle výrobce neškodlivá, vhodná k použití i na dětské hračky. Všechny hrany lze samozřejmě oplechovat proti okusování i otěru (zejména u vchodu).  

 

     Kromě těchto  parametrů, si samozřejmě můžete navrhnout své, podle kterých vám boudičku vyrobíme.  Berte ale přitom v úvahu zbytečně nenavyšovat vnitřní rozměry boudy,  zejména kvůli vyhřátí si boudy psem v zimě.  Na trhu jsou  boudy i o podstatně větších vnitřních rozměrech pro jednotlivé rasy či velikosti psů, čímž je ale prokazována neznalost problematiky chovu psů.   Není problém též zhotovit boudu vytápěnou (s vyhřívací el. deskou), dvířky či závěsem ve vchodě, s oknem v čelní stěně, případně s odvětráváním pro letní měsíce apod.